NA LUDOWĄ NUTKĘ
Świętujemy Dzień integracji polsko - białoruskiej.
>> więcej ...
Sympatyczna pani Marzanna zapewniła dzieciom nie lada atrakcje. Każdy mógł wykonać swój woreczek zapachowy oraz amulet szczęścia. Następnie dzieci wypowiadały się komu podarują lub z kim się podzielą swoimi skarbami. Nie zabrakło również aktywności ruchowej. Każdy miał szansę sprawdzić się w konkurencji trafiania do celu.
>> więcej ...
Serdecznie zapraszamy Tatusiów wraz z dzieckiem na ostatnie zajęcia prowadzone Metodą Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne.
>> więcej ...
>> więcej ...
>> więcej ...
Rozpoczęliśmy obchody Tygodnia Dziecka. Na placu zabaw czekała na przedszkolaki jedna z wielu niespodzianek zaplanowanych na ten tydzień - dmuchana zjeżdżalnia. Dzieci z wielką radością skakały i zjeżdżały na dmuchanym placu zabaw. Na ich buziach gościł promienny uśmiech.... Popołudniu dzieci wcieliły się w postaci z majowej łąki i zaprezentowały swoje zdolności teatralne przed rodzicami.
>> więcej ...
>> więcej ...
W poniedziałkowe popołudnie rozpoczęliśmy obchody Tygodnia Dziecka. Na placu zabaw czekała na przedszkolaki jedna z wielu niespodzianek zaplanowanych na ten tydzień - dmuchana zjeżdżalnia. Dzieci z wielką radością skakały i zjeżdżały na dmuchanym placu zabaw. Na ich buziach gościł promienny uśmiech....
>> więcej ...
W poniedziałek rozpoczęliśmy obchody Tygodnia Dziecka.Na placu zabaw czekała na przedszkolaki jedna z wielu niespodzianek zaplanowanych na ten tydzień - dmuchana zjeżdżalnia. Dzieci z wielką radością skakały i zjeżdżały na dmuchanym placu zabaw. Na ich buziach gościł uśmiech i zadowolenie. Jutro widzimy się na pikniku pod chmurką.
>> więcej ...
W tym tygodniu wprowadziliśmy w nasze życie przedszkolne Projekt Zdrowie. Korzystając z piramidy żywienia uczyliśmy się świadomego podejmowania dobrych decyzji: wybierania wody, większego zainteresowania warzywami i owocami. Pomogło nam to w przełamywaniu niechęci do wieloskładnikowego i kolorowego talerza. Wdrożyliśmy również więcej porcji ruchu każdego dnia. A w tych codziennych czynnościach pomagał nam „Detektyw Witaminka” oraz jego sekret dobrego zdrowia. To była niesamowita przygoda
>> więcej ...
Pieczemy słodkie serduszka dla naszych mam z okazji ich święta.
>> więcej ...
Dziś byliśmy z wizytą w Jednostce Ratowniczo - Gaśniczej nr 4 przy ul. Transportowej. Na początku w sali edukacyjnej „Ognik” dowiedzieliśmy się jak należy zachowywać się gdy zauważymy ogień w domu, przedszkolu bądź w najbliższym otoczeniu, jak w budynkach oznaczone są drogi ewakuacyjne i dlaczego są koloru zielonego. Okazało się również, że bardzo trudno jest czołgać się w ciemnościach. Najciekawsze było jednak przed nami. Panowie strażacy zaprezentowali nam strój w którym jadą na akcję, pokazali wozy gaśnicze i ich wyposażenie.
>> więcej ...
Dnia 18 maja maluszki i średniaki integrowały się podczas zabaw w języku polskim i białoruskim. Rodzice z zaangażowaniem podeszli do przygotowania swojemu dziecku stroju na tą okoliczność. Dzieci śpiewały piosenki poznane w przedszkolu. Wspólnie tańczyły oraz bawiły się podczas zabaw ludowych. Uśmiech gościł na twarzach wszystkich.
>> więcej ...
>> więcej ...
W poniedziałek 22 maja w Bielsku Podlaskim odbyły się eliminacje centralne konkursu „Piosenka białoruska”.
>> więcej ...
>> więcej ...
W czwartek (18. 05. 2023 r.) zaraz po śniadaniu obchodziliśmy „Dzień integracji polsko - białoruskiej”. Na początku zaprezentowaliśmy się przed dziećmi z grupy IV w dwóch utworach w języku białoruskim. Następnie wspólnie bawiliśmy się przy zabawach „Paduszaczka”, „Siamiorka”, „Bingo”, „Nie chcę Cię znać” oraz „Dwóm tańczyć się zachciało”. Wspólnie potańczyliśmy do piosenek białoruskich i polskich. Nożki same rwały się do tańca i zabaw! Zobaczcie sami...
>> więcej ...
„Figuraki” to prosta gra dla dzieci w wieku przedszkolnym z cyklu od Smoka Obiboka. Poza rozrywką mającą na celu zagospodarowanie czasu wolnego maluszka, porusza też kwestie edukacyjne związane z rozpoznawaniem kształtów i barw, gdyż podczas gry dzieci uczą się rozpoznawać figury geometryczne: koło, kwadrat, trójkąt i prostokąt. Figury występują w sześciu kolorach, a dzieci rzucają dwiema kostkami. Wylosowane elementy muszą zostać ułożone na planszy.
>> więcej ...
Święto Polskiej Niezapominajki uczy serdeczności i popularyzuje piękną polską przyrodę. Święto Niezapominajki obchodzone jest 15 maja. W tym dniu sadzi się w ogrodach małe niebieski kwiatki. Święto to ma przypominać o tym, aby pamiętać o pięknie naszego kraju, regionu i szacunku do przyrody. Dodatkowo „niezapominajka” ma na celu zachowanie od zapomnienia ważnych chwil w życiu, ważnych osób, miejsc.
>> więcej ...
>> więcej ...
>> więcej ...
Dnia 19 maja obchodzony jest Dzień dobrych uczynków. Wszystkim wiadomo, że w przedszkolu dzieci mają mnóstwo dobrych uczynków, czasami tylko o nich zapominają. Nasz grupa postanowiła sobie przypomnieć dzisiaj czym jest dobry uczynek. Dzieci rozwiązały krzyżówkę z hasłem „dobro” oraz opisywały rysunki przedstawiające dobre uczynki. Zauważały jakie sami dziś zrobili dobre uczynki. Obejrzeli film edukacyjny „7 dobrych uczynków” oraz zagrały w kalambury, które polegały na pokazaniu bez użycia mowy dobrych uczynków. Pozostałe dzieci miały za zadanie odgadnąć, co dane dziecko pokazuje.
>> więcej ...
Zapraszamy po odbiór nagród dzieci których prace zostały wyróżnione w konkursie plastycznym, a więc:
>> więcej ...
>> więcej ...
Dziś byliśmy z wizytą w Jednostce Ratowniczo - Gaśniczej nr 4 przy ul. Transportowej. Na początku w sali edukacyjnej „Ognik” dowiedzieliśmy się jak należy zachowywać się gdy zauważymy ogień w domu, przedszkolu bądź w najbliższym otoczeniu, jak w budynkach oznaczone są drogi ewakuacyjne i dlaczego są koloru zielonego. Okazało się również, że bardzo trudno jest czołgać się w ciemnościach. Najciekawsze było jednak przed nami. Panowie strażacy zaprezentowali nam strój w którym jadą na akcję, pokazali wozy gaśnicze i ich wyposażenie a także mogliśmy spróbować użyć sprzętu: sikawki i nożyc do cięcia metalu.
>> więcej ...
>> więcej ...
W dniu dzisiejszym wybraliśmy się do Centrum Edukacji Muzeum Wojska. Podczas zajęć edukacyjnych poznaliśmy zamki znajdujące się w Polsce i dowiedzieliśmy się, że zamek w Malborku jest największym zamkiem na świecie. Mogliśmy wczuć się w rolę króla i królowej, doradców królewskich oraz rycerzy. Dowiedzieliśmy się, jaki powinien być rycerz: dobry, honorowy, odważny, szlachetny i uczciwy. dowiedzieliśmy się jak mały chłopiec najpierw staje się paziem, giermkiem, a potem rycerzem. Mieliśmy za zadanie z klocków zbudować zamki według instrukcji podanej przez Pana prowadzącego zajęcia. Na koniec zostaliśmy pasowani na rycerzy. Świetnie się bawiliśmy i dużo nauczyliśmy.
>> więcej ...
W dniu dzisiejszym po obiedzie wybraliśmy się autobusem komunikacji miejskiej do Białostockiego ZOO Akcent. Oglądaliśmy żyjące tam zwierzęta z ogromnym zainteresowaniem. Obserwowaliśmy także żyjące w parku wiewiórki, które skakały po drzewach. Z powrotem, spacerkiem zadowoleni wróciliśmy do przedszkola. Dla niektórych dzieci z grupy była to pierwsza wycieczka do ZOO w Białymstoku.
>> więcej ...
15 maja nasze kochane przedszkolaki obchodziły Dzień Polskiej Niezapominajki. Święto to ma przypominać o tym, aby pamiętać o pięknie naszego kraju, regionu i szacunku do przyrody. Dodatkowo „niezapominajka” ma na celu zachowanie od zapomnienia ważnych chwil w życiu, ważnych osób, miejsc. Dzieci poznały legendę powstania niezapominajek. Zagrały w grę planszową o tematyce ekologicznej oraz dobierały liczbę płatków zgodnie z wybraną liczbą. Z przyjemnością również wykonały pracę plastyczną. Najcenniejszą lekcją było zasadzenie niezapominajek na przedszkolnym klombie.
>> więcej ...
Dnia 15 maja obchodzony jest Dzień Niezapominajki. „Nie- zapominajka” ma na celu zachowanie od zapomnienia ważnych chwil w życiu, osób, miejsc i sytuacji, lokalnych tradycji. Święto to zachęca nas do pamiętania o bliskich, życzliwości, do otwarcia na drugiego człowieka, przypomina o istocie dbania o nasze otoczenie.
>> więcej ...
5 maja obchodzimy Dzień Polskiej Niezapominajki. Święto to ma na celu promocję walorów polskiej przyrody i różnorodności biologicznej. Przypomina o potrzebie ochrony przyrody. Dodatkowo „niezapominajka” ma na celu zachowanie od zapomnienia ważnych chwil w życiu, ważnych osób, miejsc. Nie zapominajmy o tym wszystkim każdego dnia.
>> więcej ...
15 maja obchodzimy Dzień Polskiej Niezapominajki. Święto to ma na celu promocję walorów polskiej przyrody i różnorodności biologicznej. Przypomina o potrzebie ochrony przyrody. Dodatkowo „niezapominajka” ma na celu zachowanie od zapomnienia ważnych chwil w życiu, ważnych osób, miejsc. Nie zapominajmy o tym wszystkim każdego dnia. Dzieci poznały znaczenie tego święta. Wykonały też swojego kwiatka niezapominajki.
>> więcej ...
>> więcej ...
>> więcej ...
>> więcej ...
>> więcej ...
Nowy tydzień nie mógł zacząć się lepiej! Piękna pogoda za oknem, uśmiech od ucha do ucha to musiało oznaczać jedno...jedziemy na wycieczkę :) Na pierwszy poważny wyjazd wybraliśmy się do pobliskiego Podlaskiego Muzeum Kultury Ludowej w Jurowcach. Tematem naszej wycieczki były dawne zabawy podwórkowe. Ale zanim udaliśmy się na polanę, mieliśmy okazję zobaczyć jak dawniej wyglądały domy, pokoje ale chyba co najciekawsze zobaczyliśmy z jakich zabawek korzystały kiedyś dzieci. Trochę nas zaskoczył brak kolorów, zero świecidełek, przycisków...wszystko było drewniane i takie trochę nowe dla nas. Podczas zwiedzania chaty zobaczyliśmy w jaki sposób dzieci uczyły się chodzić ( przy pomocy chodzika, który był skonstruowany z długiej belki przymocowanej od sufitu do podłogi i czegoś na wzór drutu...) ciekawe doświadczenie :) a na koniec malutkie krzesełko, które okazało się być nocnikiem! Ależ to było zabawne :) Po zwiedzeniu chaty udaliśmy się na podwórko, gdzie pan Piotr (pracownik muzeum) nauczył, pokazał nam jak dawniej bawiły się dzieci. I tak mieliśmy okazję pobawić się w berka, piaskarza, krowę i inne zabawy muzyczno-ruchowe. Zabawy było co niemiara. Gdy już nasze nóżki były nieco zmęczone usiedliśmy do kolorowania podlaskiej chaty. Był to doskonały moment na regenerację sił i znowu udaliśmy się na podwórko by trochę pooglądać podlaską zagrodę, pobiegać wśród kwiatów, poobserowować pszczółkę na kwiatku. Czas nam minął bardzo miło i przyjemnie, i jednak bardzo szybko. Wiemy już jedno...pierwsza wycieczka za nami i jesteśmy już gotowi na kolejne :)
>> więcej ...
Korzystając z pięknej pogody w poniedziałek przedszkolaki wybrały się na pierwszą wycieczkę. Kierunek - Podlaskie Muzeum Kultury Ludowej. Na początku dzieci uczestniczyły w zajęciach "Kto ma pszczoły, ten ma miód", dowiedziały się, na czym polegała dawniej hodowla pszczół i jak ona wygląda dziś. Poznały narzędzia pszczelarskie oraz metody pozyskiwania miodu, wosku i pyłku. Następnie zobaczyły pokaz tradycyjnego lania świec ze stopionego wosku oraz samodzielne wykonały świeczki z węzy, które zabrały ze sobą do domu. Przedszkolaki zwiedziły także stare chaty, zobaczyły jak wyglądał wystrój pokoi kiedyś. Później korzystając ze słonecznej, wiosennej pogody i pięknej scenerii wokół, dzieci miały czas na zabawę. Zadowolone i pełne wrażeń wróciły do przedszkola.
>> więcej ...
Dziś wybraliśmy się do NBP. Podczas zajęć edukacyjnych poznaliśmy rolę pieniądza w życiu człowieka. Bardzo miła pani zapoznała nas z nowoczesnymi urządzeniami wykorzystywanymi w banku np. do liczenia pieniędzy czy sprawdzania znaków wodnych na banknotach. Wiemy już, gdzie można wymienić nasze monety ze skarbonki na banknoty - oczywiście w NBP. Mieliśmy też okazję spotkać pana ochroniarza, który strzeże bezpieczeństwa banku. Świetnie się bawiliśmy a przy tym wiele nauczyliśmy.
>> więcej ...
Dziś odbyła się nasza pierwsza wycieczka. To było niesamowite przeżycie. Dzieci wybrały się do Podlaskiego Muzeum Kultury Ludowej. Tam miło spędziły czas podczas zwiedzania pięknej wystawy w chałupie z Dąbrowy-Moczydeł. Jest ona pełna przedmiotów związanych z dzieciństwem na dawnej podlaskiej wsi. Odbyła się również wspólna zabawa ruchowa ze śpiewem podczas zajęć na świeżym powietrzu oraz kolorowały muzealne malowanki. Wyjazd zaliczamy do jak najbardziej udanych!
>> więcej ...
Tematem naszej wycieczki były dawne zabawy podwórkowe. Ale zanim udaliśmy się na polanę, mieliśmy okazję zobaczyć jak dawniej wyglądały domy, pokoje ale chyba co najciekawsze zobaczyliśmy z jakich zabawek korzystały kiedyś dzieci. Po zwiedzeniu chaty udaliśmy się na podwórko, gdzie pan Piotr (pracownik muzeum) nauczył, pokazał nam jak dawniej bawiły się dzieci. I tak mieliśmy okazję pobawić się w berka, piaskarza, krowę i inne zabawy muzyczno-ruchowe. Zabawy było co niemiara. Gdy już nasze nóżki były nieco zmęczone usiedliśmy do kolorowania podlaskiej chaty. Był to doskonały moment na regenerację sił i znowu udaliśmy się na podwórko by trochę pooglądać podlaską zagrodę, pobiegać wśród kwiatów.
W dniu dzisiejszym podczas niecodziennych zajęć edukacyjnych w Narodowym Banku Polskim - Oddział w Białymstoku poznaliśmy etapy powstawania banknotów i monet. Dowiedzieliśmy się o sposobach zabezpieczania pieniędzy dawniej i dziś. Przeliczaliśmy gotówkę przy pomocy maszyn do liczenia, układaliśmy puzzle, projektowaliśmy banknoty. każdy z nas otrzymał legitymację bankowca.
>> więcej ...
Tematyka tygodniowa:
>> więcej ...
>> więcej ...
>> więcej ...
>> więcej ...
>> więcej ...
ilość odwiedzin: [[licznik]] aktualnie oglądających: [[online]]